Kolekce

Scandinavian Eyewear

Scandinavian Eyewear je švédská společnost působící na evropském trhu od roku 1948. Vyrábí hlavně obruby pod vlastní značkou Skaga, na které spolupracuje se známými designéry. Vyrábí a nabízí také autorské kolekce Efvy Attling a do nedávna také Oscara Magnusona. Ve Scandinavian Eyewear kladou důraz na praktickou stránku nošení brýlí v souladu s krásným a vkusným designem.

Efva Attling je světově známou návrhářkou šperků. Mezi její zákazníky se řadí např. Madona, Uma Thurman, nebo Angelina Jolie. Na obruby, které navrhuje, pohlíží stejně jako na její šperky a výsledek tak musí být nejen praktický, ale také krásný a musí zdůraznit charakter nositele. Její motto je "krása s myšlenkou".
Web Efvy Attling: http://www.efvaattling.com/.

Skaga je kolekce klasických pánských a dámských brýlí s léty ověřenou kvalitou a funkčností. Jedná se o vlastní produktový design společnosti Scandinavian Eyewear.

Všechny brýle Scandinavian Eyewear jsou perfektně anatomicky propracovány a vyrobeny z kvalitních materiálů. Acetátové brýle z kolekcí Efvy Attling jsou vyrobeny ze speciálního druhu acetátu, který zraje v ochranné atmosféře dva roky a po celou dobu své dlouhé životnosti nemění své vlastnosti. Nemění barvu, jsou odolné i vůči agresivnímu potu a nemění své mechanické vlastnosti. Z těchto důvodů jsou brýle Scandinavian Eyewear velmi oblíbené mezi zákazníky, kteří dokáží ocenit kvalitní materiály, zpracování a design.

Oscar Magnuson

Švédský princ Oscar Magnuson je uznávaným návrhářem v oblasti bytového designu, kterému se švédská královská rodina věnuje po staletí. Pro královskou rodinu navrhuje také luxusní šperky a brýle. Brýle poté začal navrhovat i pro Scandinavian Eyewear. Z jeho tvorby je zřejmá čistota, elegance a styl jak designu, tak materiálu. Jeho brýle jsou často inspirovány výraznými osobnostmi z minulosti, např. spisovatelem Arthurem Millerem.
Web Oscara Magnusona: http://www.oscarmagnuson.com/.

Oscar Magnuson se nedávno osamostatnil od Scandinavian Eyewear a přesunul svou kolekci pod svou vlastní značku. Výroba nově probíhá v Německu a jeho cílem zařadit se mezi nejluxusnější značky. V každé zemi tak bude svou produkci nabízet jen vybraných nejlepších optikách.

Nadále jsme schopni pro naše nejlepší zákazníky zprostředkovat nákup obrub u oficiálního obchodníka Oscara Magnusona. Počet optik, které mohou prodávat obruby Oscara Magnusona je limitován pouze na nejlepší optiky v České Republice a na Slovensku, které splňují náročné požadavky na kvalitu služeb a prezentace.

Návrháři kolekcí

 • designer portrait

  Anna Hörling

 • designer portrait

  Anna Mälstad

 • designer portrait

  Carina Mollsjö

 • designer portrait

  Efva Attling

 • designer portrait

  Eva-Lena Bäckström

 • designer portrait

  Gustav Kristensson