Novinky

Retrospektivní klasika od Efvy Attling

10.04.2012 • trvalý odkaz na zprávičku

news

Efva Attling, která se v poslední době ukazovala v médiích hlavně v souvislosti s otevřením svého nového obchodu v New Yorku, právě dokončila další přírustek ke své kolekci obrub, nyní s výrazným "retro" nádechem. Součástí kolekce jsou obrybu ve stylu "cateye", obruby v leteckém stylu, stejně jako robustnější modely z acetátu, které sledují současné módní trendy. Na všech obrubách je poznat jemná inspirace kolekcí šperků, které Efva také navrhuje. Kolekce Efva Attling 2011 se tak skládá ze sedmi stylů z acetátu a kovu, dále pak ze dvou stylů slunečních brýlí.

"Ačkoliv byl styl padesátých a šedesátych let 20.století byl v módě již před nějakou dobou, tak přesto tento retro trend stále ovlivňuje obrovskou část módního průmyslu i nyní. Vždy když navrhuji, tak je pro mě důležité najít správný poměr toho, co je aktuální a toho klasického - obzvláště u brýlí, protože člověk s brýlemi musí žít delší dobu", říká Efva. "Také zbožňuji přenášení věcí ze světa šperků do toho optického a svést tak dohromady mé různé designové žíly."

"Pro ty, kteří se je odváží nosit, jsou sluneční brýle ve stylu Claire opravdovým skvostem se zlatými a stříbrnými dekory ve výšce obočí a s nádechem stylu Dity von Teese. Jen pouhý pohled na ně vás vezme zpět do zlatých let Holywoodu. Pánský styl pilotních brýlí, který zahrnuje jak dipotrické, tak sluneční brýle, má naprosto ten samý efekt, ale je navržen speciálně s ohledem na muže."

"Můj styl Birds and Swallows (Ptáci a Vlaštovky) je také retro stylem," říká Efva. "Ale malé vlaštovky, které zdobí strany těchto brýlí mají své kořeny již ve třicátých letech dvacáteho století. Vlaštovky byly nesmírně populární jako šperky a byli v módě až do šedesátých a sedmdesátých let. Nyní jsou opět v módě. Pokud je chcete zkombinovat s odpovídajícími šperky, pak si můžete vybrat z Love Birds série v mé kolekci šperků."

"Styl Bow Wow má malý motiv mašle na stranách, který jsem použila nejdříve brýlí, ale je velmi pravděpodobné, že v budoucnu vytvořím také šperky s tímto motivem, protože mašle je velmi ženský motiv a skvěle se hodí ke šperkům." říká Efva.

Více v oficiální tiskové zprávě (PDF, anglicky).

Volně přeloženo. Zdroj: Scandinavian Eyewear